Materiály a údržba

 

Vážený zákazníku. Na této stránce se dozvíte více o materiálech, které používáme na náš nábytek. Jak jej udržovat a jak rozhodně ne. Materiály jsou zde průběžně aktualizovány. Pokud Vám náhodou některý z materiálů, které jste našli na našem výrobku, v seznamu chybí, budeme rádi pokud nám o tom napíšete na idpoint@idpoint.cz

 

Potahové látky, kůže a imitace kůže:

Potahové látky Teknica (TAN, TSA, TFA): Jedná se o syntetický materiál, který nelze prát v pračce. Obsahuje 40% PES, 40% PVC, 5% PU, 5% COT. Látka je nepropustná, takže kapalina neprojde skrz čalounění. Špínu z vláken vždy vyčistíte jedině v kombinaci s mechanickým čistěním jemným kartáčkem, horkým mýdlovým roztokem (Jarem). Abyste špínu dobře dostávali pryč, je dobré ji stírat hadříkem a ještě lépe odsát úzkou štěrbinou vysavače, kterému nevadí kapaliny. Lepší než mýdlový roztok jsou tyto univerzální čističe, které jsme vyzkoušeli a které jsou v prodeji v čase, kdy aktualizujeme návod na údržbu tohoto materiálu. L.O.C. Od Amway https://www.amway.cz/product/0001,l-o-c-viceucelovy-cistici-prostredek#.VjMbSmfluCg . Nebo Cyclostar od Bikework http://www.bikeworkx.eu/cs/produkty-shop/cistidla-konzervace/cyclo-star-carbon/ . I když čističe nejsou přímo určeny na čalounění, máme je odzkoušeny jako nejlepší. Na vlhkou a horkou mikrovláknovou utěrku nanesete roztok nebo koncentrát čističe, podle intenzity znečištění, několikrát setřete, a vysušte stejným vymáchaným hadříkem. Nejlépe vždy celou plochu výrobku v jeden den. (Na čistění nepoužívejte čističe s alkoholem). Před prvním použitím a nebo po důkladném umytí, kdy na výrobku nejsou žádné fleky, doporučujeme celou plochu židle, rovnoměrně impregnovat pomocí spraye, který zabrání snadnému ulpívání špíny. Postup čistění a impregnace vždy nejdříve aplikujte na nepohledové části výrobku!!!

Potahové látky Magnum (MAG, MGF) (a jeho varianty): Jedná se o jednu z nejlepších imitací kůže. Obsahuje 88% PVC, 7% PL, 4% CO, 1% PU (Více o technických vlastnostech zde http://www.abitex.eu/collezioni/eco-pelli/magnum). Látka je nepropustná, takže kapalina neprojde skrz čalounění. Materiál lze dobře udržovat běžnými saponáty. Vyzkoušeli jsme jako nejlepší tyto: L.O.C. Od Amway https://www.amway.cz/product/0001,l-o-c-viceucelovy-cistici-prostredek#.VjMbSmfluCg . Nebo Cyclostar od Bikework http://www.bikeworkx.eu/cs/produkty-shop/cistidla-konzervace/cyclo-star/ . I když čističe nejsou přímo určeny na čalounění, máme je odzkoušeny jako nejlepší. Na vlhkou a horkou mikrovláknovou utěrku naneste roztok nebo koncentrát čističe, podle intenzity znečistění, několikrát setřete, a vysušte stejným vymáchaným hadříkem. Nejlépe vždy celou plochu výrobku v jeden den. (Můžete v případě nutnosti použít i čističe s alkoholem). Postup čistění vždy nejdříve aplikujte na nepohledové části výrobku.

Tip: Pokud uvažujete o nákupu čalouněného nábytku čalouněného imitací kůže, dbejte na to aby složení materiálu bylo vždy přibližně v následujícím poměru. Min 80% PVC a Max 5% PU.

Potahové látky Soft (K00, K??): Jedná se o běžnou imitaci kůže, která je však nejpříjemnější na omak. Obsahuje 48% PU, 31% CO, 21% PL (Více o technických vlastnostech zde http://www.abitex.eu/collezioni/eco-pelli/soft). Látka je nepropustná, takže kapalina neprojde skrz čalounění. Materiál lze dobře udržovat běžnými saponáty. Vyzkoušeli jsme jako nejlepší tyto: L.O.C. Od Amway https://www.amway.cz/product/0001,l-o-c-viceucelovy-cistici-prostredek#.VjMbSmfluCg . Nebo Cyclostar od Bikework http://www.bikeworkx.eu/cs/produkty-shop/cistidla-konzervace/cyclo-star/ . I když čističe nejsou přímo určeny na čalounění, máme je odzkoušeny jako nejlepší. Na vlhkou a horkou mikrovláknovou utěrku naneste roztok nebo koncentrát čističe, podle intenzity znečistění, několikrát setřete, a vysušte stejným vymáchaným hadříkem. Nejlépe vždy celou plochu výrobku v jeden den. (Nikdy nesmíte použít čistič s alkoholem). Postup čistění vždy nejdříve aplikujte na nepohledové části výrobku.